Wydział Nauk o Zdrowiu
TURYSTYKA I REKREACJA rodzaj: studia pierwszego stopnia tryb: stacjonarny i niestacjonarny profil kształcenia: praktyczny czas trwania: 6 semestrów uzyskany tytuł: licencjat Specjalności*: • turystyka i rekreacja zdrowotna • obsługa ruchu turystycznego • menadżer turystyki i hotelarstwa w języku angielskim • turystyka międzynarodowa - w języku angielskim - NOWOŚĆ! * specjalność do wyboru; warunek realizacji: min 15 osób |
Celem specjalności jest: przekazanie wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do pracy w charakterze edukatora zdrowia i specjalisty w zakresie wczesnej profilaktyki przewlekłych chorób niezakaznych (chorób cywilizacyjnych); przygotowanie studentów do wykorzystania różnych form aktywności ruchowej do upowszechniania prozdrowotnego styl u życia.
Wykaz przedmiotów realizowanych dodatkowo w ramach tej specjalności to:Celem specjalności jest: zapoznanie z zagadnieniami związanymi z obsługą ruchu turystycznego; wyposażenie w umiejętności z zakresu pracy i zarządzania biurem podróży; przygotowanie studenta do pracy animatora czasu wolnego w turystyce oraz organizacji imprez turystycznych i rekreacyjnych. Absolwenci specjalności są przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Celem tej specjalności jest zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych na temat funkcjonowania podmiotów turystycznych i hoteli, zapoznanie się z problematyką ekonomiczną działalności związanych z obsługą ruchu turystycznego – organizacją, marketingiem i zarządzaniem, a także elementami żywienia w hotelarstwie. Dzięki naciskowi położonemu na język absolwent tej specjalności będzie miał możliwość znalezienia pracy w hotelach prowadzonych przez międzynarodowe przedsiębiorstwa w Polsce i za granicą.
turystyka międzynarodowa w języku angielskim
Celem specjalności jest zdobycie wiedzy z zakresu turystyki międzynarodowej, poznanie funkcjonowania globalnego rynku turystycznego oraz zdobycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia i kierowania przedsiębiorstwem turystycznym działającym na międzynarodowym rynku usług turystycznych.
Absolwent tej specjalności będzie merytorycznie i praktycznie przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych zajmujących się obsługą międzynarodowego ruchu turystycznego.
Dzięki naciskowi położonemu na język absolwent tej specjalności będzie miał możliwość znalezienia pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą.
Zyska kompetencje umożliwiające zatrudnienie w jednostkach administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialnych za rozwój turystyki oraz instytucjach obsługi ruchu turystycznego: w biurach podróży, hotelach, informacjach turystycznych i przedsiębiorstwach transportowych.
Kontynuacja kształcenia